ANASAYFA » Haberler » Uyuşturucuya ve Yaptırımlarına Hayır Diyoruz Semineri
Uyuşturucuya ve Yaptırımlarına Hayır Diyoruz Semineri
İzmir Manisalılar Derneğinin Organize ettiği ABYB Karabağlar Şubesi ve B&N Medya Group’un Basın Sponsorluğunu üstlendiği “Uyuşturucuya ve Yaptırımlarına Hayır Diyoruz Semineri” Atatürk Stadı Hakemler lokali seminer salonunda yapıldı. Moderatörlüğünü Ege Üniv. Tıp Fak. Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr.Cüneyt HOŞCOŞKUN’un yaptığı seminer,saat 14.00 başladı ve seminerde uyuşturucunun zararlarının yanı sıra, kullananlar ve kullanılmasına göz yumanlara karşı uygulanacak yaptırımlar anlatıldı.

(Resmi büyütmek için tıklayınız)


ABYB Karabağlar Şube Başkanlığı ve Medya Group,Demokratik Sağlık Sen,Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İzmir KHB Kuzey Genel Sekreterliği,İzmir İl Emniyet Müdürlüğü,İzmir İl müftülüğü gibi kuruluşların destek verdiği programa halkın katılımının yeterli olmamasına rağmen,ilgi büyüktü ve  soru-cevap bölümünde Uzmanlar tüm soruları cevaplandırdı.

Siyaset,bürokrasi ve STK temsilcilerinin ilgiyle izlediği seminerde konuşan, Manisalılar Dernek Başkanı Oran: ”Gençlerimiz geleceğimizin teminatı. Onları  her türlü kötü alışkanlıklardan korumak bizim görevimiz.Bu konuda dernek olarak biz üzerimize düşeni yapmanın gayreti içindeyiz”dedi.

         Seminerin basın sponsorluğunu üstlenen, ABYB Karabağlar Şube Başkanı ve Medya Group Yönetim Kurulu    Başkanı Berna Önlerci;

“Uyuşturucuya ve Yaptırımlarına Hayır Diyoruz” seminerine basın olarak destek verdik. Ve destek vermeye de devam edeceğiz. ABYB ve MEDYAGROUP olarak bu ve benzeri programlar için ayrıca çalışmalara devam edeceğiz.”açıklamasında bulundu.

            Kapanış konuşmasını yapan, Anadolu Basın Yayın Birliği İzmir İl Temsilcisi Zeki Bostancı ise;

 “Biz Anadolu Basın Yayın Birliği olarak, İzmir Manisa’lılar Derneği’nin organize ettiği bu programa destek vermemiz ve Medya Group ve ABYB olarak basın sponsorluğu üstlenmemizdeki tek gayemiz,tamamen hizmet etmek içindir.Hiç bir maddi menfaat beklenti içerisinde olmadan, sadece ve sadece Ülkemizin geleceğinin teminatı  gençlerimizi bu illetin pençesine düşmeden nasıl kurtarırız bunun derdindeyiz.Basın olarak sorumluluğumuzun farkındayız.Üzülerek görüyoruz ki gençlerimiz gözlerimizin önünde felakete doğru sürükleniyor.

Seminer ile ilgili bilgilendirme ziyaretlerinde ve  karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunduğumuz, sayın belediye başkanlarımız bu konuya sahiplenmiş ve ilçelerinde gerekli adımları atmışlardır.Basın olarak bizde üzerimize düşen görevi yapmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm katılımcılara teşekkür ediyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Sporcu gençlerin gösterileri ve çekilen hatıra fotoğraflarıyla seminer sona erdi.

 

Tüm Haberler için tıklayınız »