• Uyuşturucuya ve Yaptırımlarına Hayır Diyoruz Semineri 16-11-2014 İzmir Manisalılar Derneğinin Organize ettiği ABYB Karabağlar Şubesi ve B&N Medya Group’un Basın Sponsorluğunu üstlendiği “Uyuşturucuya ve Yaptırımlarına Hayır Diyoruz Semineri” Atatürk Stadı Hakemler lokali seminer salonunda yapıldı. Moderatörlüğünü Ege Üniv. Tıp Fak. Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr.Cüneyt HOŞCOŞKUN’un yaptığı seminer,saat 14.00 başladı ve seminerde uyuşturucunun zararlarının yanı sıra, kullananlar ve kullanılmasına göz yumanlara karşı uygulanacak yaptırımlar anlatıldı... Devamını Oku »
  • ABYB Malatya Şubesi Kuruluyor 23-10-2014 ABYB Şube sayısını artırmaya devam ediyor.ABYB Merkez Karar Yönetim Kurulu,İstanbul-Gaziosmanpaşa,Maltepe,Antalya-Finike ve Kayseri'den sonra ,şimdi de Malatya Şube kuruluş yetkisini verdi. ABYB Merkez Karar Yönetim Kurulu, Malatya Şube Kuruluşunu gerçekleştirmek için Filiz Yavuzkurt'a yetki verdi. ABYB Malatya Şube Kurucuları:Başkan Filiz YAVUZKURT,Gökhan Fırat,Mehmet Zafer,Abdurrahman Topla,Özlem Bulu,Kadir Değirmenci ve Mehmet Şah Karakaya'dan oluşuyor... Devamını Oku »
  • ABYB GENEL BAŞKANI SALİH ERGÜL’DEN AÇIKLAMA 23-09-2014 ERGÜL: “ANADOLU BASIN YAYIN BİRLİĞİ İSTANBULDA ÜÇÜNCÜ ŞUBESİNİ KURUYOR.ABYB MERKEZ KARAR YÖNETİM KURULUMUZ İSTANBUL MALTEPE, GAZİOSMANPAŞA İLE KAYSERİ VE ANTALYA FİNİKEDE ŞUBE KURULUŞ YETKİLERİNİ VERDİ. ABYB İSTABUL MALTEPE ŞUBE KURULUŞUNU GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN YILMAZ GÜNEY’E,GAZİOSMANPAŞA ŞUBESİNİ OLUŞTURMAK İÇİN VAHAP GÖKÇEK’E,KAYSERİ ŞUBESİNI OLUŞTURMAK İÇİN TARKAN SÜER’E VE ANTALYA FİNİKE ŞUBESİNİ OLUŞTURMAK İÇİN DE NEŞET KILIÇ’A YETKİ VERDİ. ANADOLU BASIN YAYIN BİRLİĞİMİZ ÜLKE SATHINA YAYILARAK GÜNDEN GÜNE GÜÇLENİYOR VE GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR. ABYB GENEL MERKEZ KARAR YÖNETİM KURULUMUZ YENİ MÜRACAATLARIDA DEĞERLENDİRİP YAKIN ZAMANDA DİĞER İLLERDEKİ YETKİLENDİRMELERİ DE KAMU OYUMUZLA PAYLAŞACAKTIR.”DEDİ... Devamını Oku »
  • ABYB İzmir istişare toplantısı 22-08-2014 Anadolu Basın Yayın Birliği İzmir İstişare toplantısında, Genel Başkan Salih ERGÜL'den uyarı. Ergül, “Şubeler Etki ve Yetki Bakımından Eşit Haklara Sahiptirler.Şunu herkes çok iyi bilmelidir ki;hiç bir şube başkanımızın yetkisi diğer bir şube başkanımızdan yetkisinden üstün değildir. Tüzüğümüzde açıkça yazılıdır.Etki ve yetki bakımından eşit haklara sahiptirler."dedi... Devamını Oku »
  • İzmir -Konak Şubesi Feshi 01-08-2014 ANADOLU BASIN YAYIN BİRLİĞİ MERKEZ KARAR YÖNETİM KURULUMUZ 01.08.2014 TARİHİNDEKİ TOPLANTISINDA,UYARILARIMIZA RAĞMEN TÜZÜĞÜMÜZ VE YÖNETMELİĞİMİZİN DIŞINDA AYKIRI İCRAATLAR YAPTIĞININ GÖRÜLMESİ ÜZERİNE İZMİR KONAK ŞUBESİNİN FESHİNE VE ŞERAFETTİN ŞIVKIN'IN TEMSİLCİLİĞİNİN SONLANDIRILMASINA,BİRLİĞİMİZİ TEMSİLEN ALDIĞI RESMİ GÖREVLERİNDE SONLANDIRILMASI İÇİN KARAR ALMIŞ VE DURUM İZMİR VALİLİĞİ VE KONAK KAYMAKAMLIĞINA BİR YAZI GÖNDERİLMİŞ,TEBLİĞ TARİHİNE KADAR YAPACAĞI İCRAATLARIN ÖNLENMESİ İÇİN BU AÇIKLAMAYA İHTİYAÇ DUYULMUŞTUR.İLGİLİLERE VE TÜM ÜYELERİMİZE DUYURULUR... Devamını Oku »
  • (ABYB) SALİH ERGÜL’DEN ÜYELERİNE UYARI 28-07-2014 Şubelerimiz ve Üyelerimizin dikkatine! Yurt çapında her geçen gün, Anadolu Basın Yayın Birliği olarak büyümeye devam ediyoruz. Şube kuruluşlarımızda, bu büyümede referans olan, teşvik eden, emeği geçen herkese, Genel Başkan Olarak teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Ancak: Sözlü ikazlarıma rağmen bazı Şube Başkanlarımız ve Yönetimlerinden bazıları, tüzüğümüzün dışına çıkmakta, üzerlerine düşen görevleri yerine getirmemektedirler. Özellikle yanlış anlaşılmalara sebep olabilecek tutum ve davranışlar sergilemektedirler... Devamını Oku »
Güncel Haberler
Yükleniyor..
Köşe Yazıları