• ABYB Gaziantep Şubesinde İlhami Boynukısa dönemi. 25-03-2015 Anadolu Basın Yayın Birliği (ABYB) Gaziantep Şubesi 3. Olağan Genel Kurulu, ABYB Genel Başkanı Salih ERGÜL’ ÜN katılımı ile gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını Genel Başkan Salih Ergül’ün yaptığı, kongreye tek liste ile gidildi.Yapılan Seçim sonunda, oy birliği ile İlhami BOYNUKISA Başkanlığa seçildi. Türkiye'de 37 şubesi bulunan ABYB'nin Gaziantep Şube Başkanlığı'na seçilen Gazikent Gazetesi sahibi İlhami BOYNUKISA, seçim sonrası yaptığı açıklamada, kendisini bu göreve layık gören Genel Merkez yöneticileri ve üyelere teşekkür etti... Devamını Oku »
  • Şubelerimizin dikkatine! 23-02-2015 Şubelerimizden şubat ayı içinde Genel Kurulunu yapmayanlar, en geç 15 Mart 2015 tarihine kadar genel kurullarını yapmaları. Genel kurul yapıp yapmadıklarını, Genel Merkeze bildirmeleri. Genel kurul yapan şubelerin de ,tüzük gereği dernekler Müdürlüğüne verdikleri evrakların birer nüshasını Genel Merkeze göndermeleri gerekmektedir.Şube Başkanlarımızın Genel Merkezle diyaloğa geçip, tüzüğümüzün gereğini yerine getirmelerini önemle rica ederim. Salih Ergül. Genel Başkan.. Devamını Oku »
  • ÖRNEK MÜFTÜ 15-01-2015 Pamukkale İlçe Müftüsü Nihat SEVİL her hafta Salı günleri yatsı namazını ayrı bir köyde kılıyor, vaaz veriyor. Müftü Sevil: Beraberinde hafızlar ve İlahi Grubu olmak üzere köylerde yatsı namazlarında sohbet-Kur’an ve İlahi ziyafetiyle cemaatin güzel saatler geçirmesine vesile oluyor... Devamını Oku »
  • Uyuşturucuya ve Yaptırımlarına Hayır Diyoruz Semineri 16-11-2014 İzmir Manisalılar Derneğinin Organize ettiği ABYB Karabağlar Şubesi ve B&N Medya Group’un Basın Sponsorluğunu üstlendiği “Uyuşturucuya ve Yaptırımlarına Hayır Diyoruz Semineri” Atatürk Stadı Hakemler lokali seminer salonunda yapıldı. Moderatörlüğünü Ege Üniv. Tıp Fak. Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr.Cüneyt HOŞCOŞKUN’un yaptığı seminer,saat 14.00 başladı ve seminerde uyuşturucunun zararlarının yanı sıra, kullananlar ve kullanılmasına göz yumanlara karşı uygulanacak yaptırımlar anlatıldı... Devamını Oku »
  • ABYB Malatya Şubesi Kuruluyor 23-10-2014 ABYB Şube sayısını artırmaya devam ediyor.ABYB Merkez Karar Yönetim Kurulu,İstanbul-Gaziosmanpaşa,Maltepe,Antalya-Finike ve Kayseri'den sonra ,şimdi de Malatya Şube kuruluş yetkisini verdi. ABYB Merkez Karar Yönetim Kurulu, Malatya Şube Kuruluşunu gerçekleştirmek için Filiz Yavuzkurt'a yetki verdi. ABYB Malatya Şube Kurucuları:Başkan Filiz YAVUZKURT,Gökhan Fırat,Mehmet Zafer,Abdurrahman Topla,Özlem Bulu,Kadir Değirmenci ve Mehmet Şah Karakaya'dan oluşuyor... Devamını Oku »
  • ABYB İzmir istişare toplantısı 22-08-2014 Anadolu Basın Yayın Birliği İzmir İstişare toplantısında, Genel Başkan Salih ERGÜL'den uyarı. Ergül, “Şubeler Etki ve Yetki Bakımından Eşit Haklara Sahiptirler.Şunu herkes çok iyi bilmelidir ki;hiç bir şube başkanımızın yetkisi diğer bir şube başkanımızdan yetkisinden üstün değildir. Tüzüğümüzde açıkça yazılıdır.Etki ve yetki bakımından eşit haklara sahiptirler."dedi... Devamını Oku »
Güncel Haberler
Yükleniyor..
Köşe Yazıları