• 15 Temmuz Yıldönümü 15-07-2017 Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Başkanı Salih Ergül, 15 Temmuz kalkışmasının yıl dönümünde, "Vatanın kutsallığına inanan, Vatan için canını seve seve vermeyi göze alanlara teşekkür borçluyuz"dedi.... Devamını Oku »
  • Şube Başkanı ve Temsilcilerin dikkatine 28-03-2017 Değerli Şube Başkanlarım ve İl Temsilcilerim.Bundan sonra başka bir dernekte görev alacakların, Genel Merkeze haber vermeden görev almaları uygun görülmemektedir.Uyarılarımıza uymayan,Şube Başkanı ve Temsilcilerimizi görevden alıyoruz.Özellikle son zamanlarda kritik dönemlerde dikkatli olmak zorundayız.Tüm Başkan ve Temsilcilerimiz hangi derneklerde görev aldılarsa, Genel Merkeze bildirmelerini rica ederim.Bu tarihten itibaren yeni görev alacaklar muhakkak Genel Merkezi bilgilendirsin. Gnl Bşk. Salih Ergül.. Devamını Oku »
  • Şu Başkanlarımın Dikkatine 22-03-2017 Şube Başkanlarımın dikkatine! Birliğimize ait kimlik kartları genel merkez tarafından basılmaktadır. Şubelerin üye kartı basmaya yetkisi yoktur. İzinsiz kart basan şubeler, tüzük ve yönetim kurulu kararlarına uymamaktan feshedilir. Şube başkanlarımdan kart bastıranlar varsa hemen kartları geri alsınlar ve genel merkeze haber versinler. Genel Merkez olarak tespitimiz olursa tüzük gereği yapılır. Salih Ergül Genel Başkan... Devamını Oku »
  • ABYB den Hollandaya Kınama 13-03-2017 Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Merkezi ve 30 İldeki tüm şubelerimizle beraber,Almanya’nın Ve Hollanda’nın Bakanlarımıza koyduğu yasağı insanlık ve demokrasi suçu olarak görüyor nefret ve şiddetle kınıyoruz. Hollanda, köpekleriyle saldırmak suretiyle, protesto eylemi yapan Türklere, insanlık dışı müdahale etmiş,Bakanlarımızın konsolosluğa bile girmelerine izin vermemiştir... Devamını Oku »
  • Çalışan Gazeteciler günü 09-01-2017 Salih Ergül. Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Başkanı Salih ERGÜL, çalışan gazetecilerin gününü buruk kutladıklarını belirttiği açıklamasında, "Onlar bugün dahi kendi günlerinde bile kutlama yapamadan ellerinde kamera ve fotoğraf makineleri ile çalışıyorlar. Maaşlarındaki yetersizlik, sosyal haklarına getirilen mahrumiyete rağmen, basın mesleğinin çilekeşleri bir umutla hala çalışıyorlar, bizim gözümüz kulağımız sesimiz olmaya devam ediyorlar. Madalyayı hak eden bu arkadaşlarımızın günlerini kutluyor, hepsini yürekten alkışlıyorum" dedi... Devamını Oku »
  • Genel Başkandan uyarı 24-12-2016 Anadolu Basın yayın Birliği Genel Başkanından uyarı.Son günlerde kurulan derneklerle iş birliği yaparken dikkat edilecek hususlar konusunda Genel Başkan Salih Ergül uyardı... Devamını Oku »
Güncel Haberler
Yükleniyor..
Köşe Yazıları