ANASAYFA » Haberler » ANADOLU BASIN YAYIN BİRLİĞİ 2. GENEL KURULUNU YAPTI
ANADOLU BASIN YAYIN BİRLİĞİ 2. GENEL KURULUNU YAPTI
Anadolu Basın Yayın Birliğinin Kurucu Genel Sekreteri olan ve Genel Bşk Yrd. iken, Genel Başkan Hasan Alparslanın hastalık nedeniyle istifa etmesinden sonra, Genel Başkanlık görevine getirilen Salih ERGÜL,yeni bir imaj,yeni bir anlayışla görevi...
ANADOLU BASIN YAYIN BİRLİĞİ 2. GENEL KURULUNU YAPTI 
GENEL BAŞKANLIĞA SALİH ERGÜL SEÇİLDİ.

Anadolu Basın Yayın Birliğinin Kurucu Genel Sekreteri olan ve Genel Bşk Yrd. iken, Genel Başkan Hasan Alparslan'ın hastalık nedeniyle istifa etmesinden sonra, Genel Başkanlık görevine getirilen Salih ERGÜL,yeni bir imaj,yeni bir anlayışla görevi sürdüreceğini belirttiği konuşmasında birlik beraberlik mesajları verdi.ERGÜL:
Derneğin faaliyet ve amaçlarını anlatırken de şu konulara değindi:
"Değerli konuklar ve saygı değer meslektaşlarım

Birliğimizin amacı
Ülkemiz genelindeki
Radyo, Televizyon, Gazete, Dergi,
İnternet gazeteciliği ve Resmi kurum ve kuruluşlarının basın - yayın birimlerinde çalışmış olanlar dahil, gerek kadrolu ve gerekse özel kesimlerde olan çalışanları; Muhabir, Yazar Musahhih, Spiker, Kameraman, Yazı İşleri Müdürleri; Stajyer muhabirler ile yaygın basının Anadolu'da görev yapan muhabir ve temsilcileri ile yazarları; şair ve ozanları, araştırmacı ve derlemecileri yasanın öngördüğü şekilde bir çatı altında toplamak;Mesleki, sosyal ve ekonomik haklarını korumak, geliştirmek ve gelişmelerine yardımcı olmak;Ayrıca sosyal, kültürel, alanlarda gerekli projeleri üretmek ve uygulamak; İlgi alanına giren mesleklerin toplum içindeki değeri ve etkinliğini artırıcı tedbirleri almaktır.

Anadolu Basın - Yayın Birliği
İnsan Haklarına;
Türkiye Cumhuriyeti Devletine;
Atatürk ilkelerineve Anayasaya dayanan
Millî, Demokratik, Laik,
Sosyal Hukuk Devleti anlayışı içinde;Demokratik Düzenin Korunması;

Sosyal Adaletin gerçekleşmesi ve Çağdaş uygarlık düzeyine ulaştırılmasına hizmet etmeyi temel amaçlarından sayar.

DEĞERLİ DELEGELER


Az olsun, ama bizim olsun fikrinde değiliz.

Çok olalım, Bir ve beraber olalım. Mücadelemizi birlikte yapalım. Haklarımızı demokratik zeminlerde diyaloglar kurarak birlikte arayalım, böylece hizmetlerimizde, fikirlerimizde kalıcı olsun düşüncesindeyiz.
Bu düşüncelerle bu bayrağı taşımaya gönül veren her meslektaşımızı da aramızda görmek istiyoruz. Bu vesilesiyle de Anadolu Basın Yayın çalışanlarına sesleniyor, tüm meslektaşlarımızı bu çatı altında toplanmaya davet ediyorum.

Çünkü; Ayrı, ayrı durup, yok olmaya mahkûm olmamak için; Güçlü olmaya; el-ele; gönül-gönül'e vermeye; bir ve beraber olmaya; mesleğimize; ilkelerimize sahip çıkmaya mecburuz.

İnşallah bu birlikten, birliktelikten kuvvet doğacaktır.Bundan sonraki Genel Kurulumuzda siz delegelerimizin huzuruna ülkemizde en çok ilde ve ilçede teşkilâtlanan Basın-Yayın kuruluşu olarak huzurunuza gelmeyi arzu ediyoruz.

Bu hedefler doğrultusunda meslek birliklerimizle ve diğer derneklerimizle de iyi diyologlar içine girerek Anadolu Basın Yayın Federasyonunun kurulması için görüşmelerimiz devam etmektedir.

Genel Kurulumuzun ve seçilecek olan arkadaşlarımızın Vatana,millete ve Basın camiasına hayırlı hizmetler yapacağını düşünüyorum.Onun için yeni seçilen arkadaşlarımdan gayretlerinin üzerine biraz daha gayret eklemelerini istiyorum."dedi.

Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeliklerine:

Hakan Altınsır - Adnan Çevik - Fatih An - Nuray Pakatçı - Yılmaz Akgün - Bülent Barışkan - Haşem Şahan - Önder Yavaş - Turgay Koçyiğit - Şadi Erdal - Duygu Karahasanoğlu - Kamil Akyol - Ali Rıza Aydemir - Soner Demiröz - M.Yalçın Yılmaz ve Metin Aybey seçildiler.


Tüm Haberler için tıklayınız »