ANASAYFA » Haberler » DEĞERLİ ŞUBE BAŞKANLARIM
DEĞERLİ ŞUBE BAŞKANLARIM
“Baş olanın başı ağrır” diye bir söz mü var, yoksa ben mi uydurdum bilmiyorum, ama bunu her zaman söyler dururum. Hem baş olacaksın, hem de başın ağrımayacak. Olmaz öyle şey. Başımız ağrıyor, ağrımaması yadırganır zaten. Her şeye nemelazım desek, her şeyden taviz versek, duymadım, görmedim, bilmiyorum desek, işimizi ciddiye almasak ve olduğu kadar olsun desek ağrımaz başımız. Başımız ağrıyacak, içimiz daralacak, pes etme noktasına geleceğiz ama yine de çalışmaya devam edeceğiz.

      Dernekçiliğin zorluklarını bilenlerdenim. Kırk yıldır derneklerle iç içeyim. Birçok Derneğin Kurucusu ve Yönetiminde Başkan ya da Başkan Yardımcısı olarak görev aldım. ANADOLU BASIN YAYIN BİRLİĞİ Nİ kurarken ne sıkıntılar çektik. Öyle zaman olur ki:

      Bazen hiç katkısı olmayan kişilerin, eleştirilerine katlanmak zorunda kalırsın.  Susarsın. Kırmamak için susarsın. Nezaketinden susarsın. Suskunluğun ağır gelir bazı zamanlar. Ama o ağır yüklere talip olmuşsun. O yükü taşıyacaksın. Sorumluluğun ağır. Sadece kendin için değilsin o makamda. Başkaları da senden bir şeyler umuyor. Projeler bekliyor. Derdine derman olmanı bekliyor. Üreteceksin. Dert babası olacaksın. Sinirlerine hakim olacaksın. Hizmete talip olmak o kadar kolay değil çünkü.      

      Yılmayacaksın, bıkmayacaksın. İnançla, imanla ve inatla yoluna devam edeceksin. Beynin hiç istirahat etmeyecek. Çünkü sen: ANADOLU BASIN YAYIN BİRLİĞİ gibi büyük bir Birliğin Başkanısın.

     Tek başına kalmış da olsan bu gemiyi yürüteceksin. Karaya oturtmayacaksın.

     “Az zamanda çok işler başarmak” sözünü, sözde bırakmayacaksın. Özümseyecek ve icraata koyacaksın.
Değerli Başkanlarım
      Yurt çapında şube sayımız her geçen gün arttığı gibi,Genel Başkan olarak benden  şube kurmak için talepte bulunanların sayısı da artıyor.Çığ gibi Tüm İllere yayılan şubelerimizle ,bir ben değil sizlerde gurur duymalısınız.Bu yolda sizlerin de gayretleriniz var,fedakarlıklarınız var.Bunun için sizlere teşekkür ediyorum.

       Bu yola gönül veren, gönül erleri. Gönülleriniz sağ olsun, başınız dik, yolunuz açık olsun.  El ele, kol kola, gönül birliğiyle başarıya koşalım.
Allaha emanet olunuz. Sevgi ve muhabbetlerimle…

  Salih ERGÜL

Genel Başkan

Tüm Haberler için tıklayınız »