ANASAYFA » Haberler » Cumhurbaşkanı Gül, Denizli'de
Cumhurbaşkanı Gül, Denizli'de
"Denizli'nin bu kadar çok değiştiğine inanamadım" Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Denizli Valiliği ve Garnizon Komutanlığı ziyaretinin ardından Denizli Belediyesi'ni ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı Gül, Denizli'de

"Denizli'nin bu kadar çok değiştiğine inanamadım"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Denizli Valiliği ve Garnizon Komutanlığı ziyaretinin ardından Denizli Belediyesi'ni ziyaret etti.

Ziyarette Denizli Valisi Yavuz Erkmen, yaklaşık 16 yıl sonra cumhurbaşkanını Denizli'de görmek ve misafir etmekten mutlu olduklarını belirterek, "Ziyaretiniz Denizli için moral ve güç oldu" dedi.

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf ise, Denizli'nin Türk ekonomisi içinde önemli bir aktör haline geldiğini söyledi. Kavaf, "Arzu ediyorum ki bütün şehirlerimiz cumhurbaşkanlarını görsün. Çünkü aynı zamanda tüm illerimize bir moral oluyor" dedi.

Denizli'de bir takım inceleme ve ziyaretlerde bulunan Gül,Denizli belediyesine gelişinde yoğun sevgi gösterileriyle karşılandı, halka hitap etti ve vatandaşlarla tokalaştı.

"Denizli seninle gurur duyuyor" tezahüratlarıyla karşılanan Gül, En son 2003 yılında geldiği Denizli'nin ne kadar çok değiştiğini ve gördüklerine inanamadığını belirtti. Gül, "En çok sevindiğim şey bu şehirdeki huzur, kardeşlik, herkesin birbirine gösterdiği saygı ve sevgi. Bununla ne kadar çok övünseniz azdır. Unutmayın ki hepimiz birbirimizden farklıyız. Farklı düşüncelerimiz, görüşlerimiz olur ama neticede hepimiz bu ülkenin en şerefli insanları vatandaşlarıyız. Dolayısıyla şehrinizde ne kadar çok dayanışmanızı kardeşliğinizi birbirinize saygı ve sevgiye pekiştirirseniz o kadar çok şehirde enerji olur sinerji olur ve bu şehrinize güzellik ve kalkınma olarak döner. Bunu bu şehirde görüyorum, büyük mutluluk duyuyorum" şeklinde konuştu.

Gül, Denizli belediye başkan vekili Osman Zolan ve milletvekilliği için istifa eden Nihat Zeybekçi ile kısa bir görüşme yaptı. Gül'e burada el yapımı çeşm-i bülbül hediye edildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Belediye ziyaretinin ardından Pamukkale Üniversitesi'ni de ziyaret etti, yaklaşık iki hafta önce atanan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı'yı kutladı. Gül, uçakla Ankara'ya döndü.
Tüm Haberler için tıklayınız »