ANASAYFA » Haberler » Yenişakran Belediye Başkanı
Yenişakran Belediye Başkanı
Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Sekreteri M. Yalçın YILMAZ ve Anadolu Basın Yayın Birliği İzmir Şube Başkanı A.Ziya ÖĞÜTCEN Yenişakran Belediye Başkanı İbrahim Etem YORULMAZ’ı ziyaret etti.
Belediye Başkanı İbrahim Etem YORULMAZ’ı
Bakırçay Deresi havzasında bulunan Yenişakran Beldesinin, konumu itibariyle çok zengin bir tarihi çevre içerisinde yer aldığını, yaz sezonunun 4 aya kadar uzadığını, uzun bir sahil şeridine sahip olduğunu, Sahil boyunca genelde tek sıra ile dizilmiş “villa” tipi yazlık evler bulunduğunu bulunduğunu, ayrıca Başkan “Dünyada Cennet varsa eğer, Yenişakran bunun en güçlü namzeti. Çok güzel beldeler var ülkemizde ama burası büyülü bir cazibeye sahip. Zeytin ağaçları, Denizi, hepsinden önemlisi buraya can veren insanıyla bütünleşen bu güzel beldede yaşamak ayrıcalıktır” dedi

YILMAZ: Birliğin kuruluş amacının; “Ülkemiz genelindeki Radyo, Televizyon, Gazete, Dergi, İnternet gazeteciliği ve Resmi kurum ve kuruluşlarının basın - yayın birimlerinde çalışmış olanlar dahil, gerek kadrolu ve gerekse özel kesimlerde çalışanlar; Muhabir, Yazar Musahhih, Spiker, Kameraman, Yazı İşleri Müdürleri; Stajyer muhabirler ile yaygın basının Anadolu’da görev yapan muhabir ve temsilcileri ile yazarları; şair ve ozanları, araştırmacı ve derlemecileri yasanın öngördüğü şekilde bir çatı altında toplamak;
Mesleki, sosyal ve ekonomik haklarını korumak, geliştirmek ve gelişmelerine yardımcı olmak;
Ayrıca sosyal, kültürel, alanlarda gerekli projeleri üretmek ve uygulamak; İlgi alanına giren mesleklerin toplum içindeki değeri ve etkinliğini artırıcı tedbirleri almak” olduğunu söyledi.
ÖĞÜTCEN ise; Şakran’da geleneksel şiir dinleti günleri yapılabileceğini dile getirdi, Anadolu Basın Yayın Birliği bünyesinde bulunan Tiyatro, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği korolarının da etkinlikler yaparak Şakran’nın tanıtımına katkı sağlayacağını söyledi.Tüm Haberler için tıklayınız »