ANASAYFA » Haberler » ÇORUM’DAKİ HAİN SALDIRI
ÇORUM’DAKİ HAİN SALDIRI
Birliğimiz üyesi, Anadolu Basın Yayın Birliği Çorum Şubesi Kurucu Başkanı gazeteci Ayhan AYKANAT'ın Çorum'da bir resmi kurum hakkında...
Birliğimiz üyesi, Anadolu Basın Yayın Birliği Çorum Şubesi Kurucu Başkanı gazeteci Ayhan AYKANAT'ın Çorum'da bir resmi kurum hakkında yaptığı haberden sonra kimliği bilinmeyen kişilerce menfur bir saldırıya uğradığı üzüntüyle öğrenilmiştir.

Görevi, vatandaşların haber alma hakkını yerine getirmek olan. Çalışmalarıyla yöneticilere ve vatandaşlara kamu kurumlarında olan biteni bildirmek, vatandaşın karşılaştığı zorlukları, engelleri dilek ve temennileri yöneticilere iletme ve kamuoyu oluşturma gibi kısacası vatandaşın gözü, kulağı ve dili olan basın demokrasi ile yönetilen ülkelerde demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birini teşkil eder ve dördüncü kuvvet olarak adlandırılır.

Gazetecilik görevini yaparken kendini bilmez, insanlıktan yoksun ve demokrasiden, uygarlıktan ve insanlıktan nasibini almamış hainlerin bu menfur saldırısını nefretle kınıyor, yetkililerden saldırganların ve azmettiricilerin biran önce yakalanarak cezalandırılmasını talep ediyoruz. Meslektaşımız Ayhan AYKANAT'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyoruz.

Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Başkanı ve Genel Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeleri.Tüm Haberler için tıklayınız »